3. Байерн на полуфинал за Купата на Германия след разгром над Алемания (видео)

Байерн на полуфинал за Купата на Германия след разгром над Алемания (видео)

Гомес, на два пъти Мюлер и Робен се разписаха при категоричния успех на баварците с 4:0

Отборът на Байерн Мюнхен разпиля домакина Алемания Аахен в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Германия. Попаденията за баварците отбелязаха Гомес в 25-ата, Мюлер в 75-ата и 79-ата и Робен две минути преди края на срещата.

Гостите имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и логично стигнаха до желания успех. Начало на головата фиеста постави Марио Гомес в 25-ата минута, когато засече с глава центриране на Луис Густаво.
Последва дълъг период без голове, в който тимът на Байерн пропусна няколко добри възможности.
В началото на втората част втородивизионният тим се опита да натисне съперника си и ако беше стигнал до попадение, срещата можеше да се развие по съвсем различен начин.
Точка на спора обаче сложи Томас Мюлер в 75-ата минута. Младокът развинти защитата на Алемания по лявото крило и с левия крак хладнокръвно отбеляза за 2:0.
Четири минути по-късно отново Мюлер бе в прегръдките на своите съотборници, оформяйки класиката на стадион „Тиволи”.
Крайното 4:0 фиксира Ариен Робен след асистенция на Бастиан Швайнщайгер.
Така Байерн Мюнхен се класира на полуфинал, където ще срещне тима на Дуисбург по пътя си към спечелването на 16-ата си Купа на Германия.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)