3. Байерн М продължава с разгромните победи (видео)

Байерн М продължава с разгромните победи (видео)

Баварците отвяха Нюрнберг с 4:0, Марио Гомес с два гола

Водачът в германската Бундеслига Байерн (Мюнхен) продължава с разгромните си победи. След като отнесе с 6:0 Инголщад в среща от турнира за Купата на Германия, днес баварците се наложиха с убедителното 4:0 над Нюрнберг в двубой от 11-ия кръг на първенството.

Марио Гомес отново демонстрира своя голов нюх и се отчете с две попадения. По още едно отбелязаха Себастиан Швайнщайгер и Франк Рибери.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за германския гранд. Още във втората минута Гомес отри резултата. Тогава Бадщубер намери с дълъг пас Швайнщагер, който напредна и намери Гомес с прецизен пас и националът без да се замисли даде преднина за своите.

След това домакините продължиха да доминират. Те владееха повече топката, разиграваха спокойно и положенията пред вратата на Нюрнберг валяха едно след друго. Отбелязването на втория гол бе въпрос на време. Той падна в 19-ата минута. Лам взе топката, финтира няколко бранители, след което върна кълбото към Гомес. Той намери на много изгодна позиция Швайнщайгер, с мощен удар в левия ъгъл удвои преднината.

Класическата преднина бе оформена около 4 минути преди края на частта. Автор на попадението бе Рибери, който с удар по земята реализира. С асистенция се отчете Лам. Така и завърши първата част.

През второто полувреме статуквото не се промени. Баварците продължиха да владеят инициативата и да създават голови положения. Гостите също имаха своите шансове да намалят изоставането си, но днес късметът не бе на тяхна страна. Крайното 4:0 оформи Гомес в 68-ата минута след пас на Тони Кроос.

Байерн е на върха в Бунделслигата с 22 точки, а втори е миналогодишният шампион Борусия (Дортмунд).