3. Аталанта излъга в края Лацио в Бергамо (ВИДЕО)

Аталанта излъга в края Лацио в Бергамо (ВИДЕО)

Клозе се завърна, но „орлите” останаха без победа като гости

Лацио остана без победа като гост и след осмия кръг на Серия „А”, след като отстъпи при визитата си на Аталанта с 1:2.

Домакините от Бергамо изиграха силно първо полувреме и заслужено стигнаха до първия гол в мача, дело на Лука Чигарини в 42-ата минута.

След почивката обаче „орлите” от столицата вдигнаха оборотите и напълно заслужено стигнаха до изравнителното попадение. То бе дело на Переа Варгас и падна в 53-ата минута.

Тогава Сенад Лукич центрира в наказателното поле на домакините, а там двама техни бранители се засуетиха и от това се възползва 20-годишният колумбиец, разписал се за първи път за Лацио след летния си трансфер.

После в състава на Аталанта бяха извършени две принудителни смени, а в игра за гостите в 79-ата минута се завърна германският нападател Мирослав Клозе.

В тези минути римляните имаха инициативата и започнаха да мислят предимно за атаката, ала това им изигра лоша шега в 84-ата минута, когато голмайсторът Чигарини открадна една топка в средата на терена и изведе Густаво Денис сам срещу вратаря на Лацио.

Аржентинецът преодоля стража с два поредни финта и после лесно вкара топката в опразнената врата, за да донесе пълния комплект от точки на своите.

С тях Аталанта събра общо 12 и изпревари с една своя опонент.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)