3. 10 от Лацио обърнаха драматично Удинезе (ВИДЕО)

10 от Лацио обърнаха драматично Удинезе (ВИДЕО)

10 човека от Лацио изравняваха два пъти, за да постигнат в края драматична победа с 3:2 над Удинезе в ранния неделен мач от Серия „А”.

Домакините от Удине поведоха, след като бяха изтекли само 8 минути. Антонио ди Натале реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Педро Каванда срещу Майкосуел. Голът на нападателя е първи за него в Серия "А" от октомври насам.

Ранният гол продължи тенденцията, според която двата отбора не са завършвали при нулево равенство от 1992 г. насам.

В края на полувремето можеше да е 2:0. Майкосуел премина през последните двама защитници и остана сам срещу вратаря, но стреля встрани.

Лацио, който е съперник на българския шампион Лудогорец на 1/16 финалите в Лига Европа, остана с 10 човека в 54-ата минута, когато Огений Онази получи втори жълт картон.

Въпреки това, гостите намериха сили и изравниха резултата също от дузпа след час игра. Антонио Кандрева, който е бивш футболист на Удинезе, бе точен, след като Мирослав Клозе беше повален от Желко Бъркич.

Удинезе върна своята преднина, когато Емануел Баду намери долния ъгъл в 68-ата минута, но Лацио отново изравни в 82-ата минута, като Андреа Лацари си отбеляза автогол.

В заключителните секунди гостите изковаха драматичната победа с мощен шут на Ернанес пред наказателното поле в десния ъгъл.

УДИНЕЗЕ - ЛАЦИО 2:3
1:0 Ди Натале (8' д.)