3. Женският тим на ЦСКА превзе волейболния връх на България за рекорден 20-и път

Женският тим на ЦСКА превзе волейболния връх на България за рекорден 20-и път

"Армейките" победиха Марица като гости с 3:1 гейма във втория финален мач

Отборът на ЦСКА спечели втори пореден златен дубъл в българското първенство, след като успя да победи Марица с 3:1 гейма (25:17, 25:20, 25:27, 25:22) във втория финален мач, игран в зала „Олимпиада“ в Пловдив пред около 1000 зрители.

По този начин, след успеха с 3:1 в първия двубой, „червените“ грабнаха шампионската титла и защитиха отличието си от миналия сезон, печелейки го за рекорден 20-и път в своята история. Преди това момичетата в "червено" се поздравиха с трофея през 1978, 1979, 1982, 1983, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1995, 2000, 2004, 2005, 2007 и 2008 година.

ЦСКА поведе с 2:0 гейма, в отделните части на 17 и 20. В третият Марица успя да заличи първоначалното надмощие на състезателките на Юлия Иванова и след по-добра блокада намалиха резултата печелейки гейма с 27:25 т. В 4-ата част обаче пловдивчанки отстъпиха с 22:25 т., което сложи край на спора за титлата. В първия двубой в серията "армейките" победиха със същия резултат.

Титлата е четвърта за ЦСКА в последните пет години и 19-а в клубната история. Така червените дублираха успехите си от миналия сезон, след като на 30 януари спечелиха и купата на България.

Състезателките на Марица пък за втора поредна година взеха среброто.

Утре е решителната среща от финалния плейоф за третото място между Славия и Левски. До момента резултатът е 1:1 победи.

Марица (Пловдив) - ЦСКА - 1:3 (17:25, 20:25, 27:25, 22:25)

МАРИЦА: Мария Димитрова, Ани Радичева, Марина Ковачева, Цветелина Николова, Диана Малинова, Борислава Янкова - Ивелина Монова-либеро (Мира Тодорова);

Старши-треньор: Иван Петков

ЦСКА: Нора Богданова, Лора Китипова, Мария Каракашева, Габриела Цветанова, Христина Русева, Ралица Василева - Патрисия Йончева-либеро;

Старши-треньор: Юлия Иванова