3. Волейболният ЦСКА с първи трофей през сезона след 3:2 над Пирин Балканстрой

Волейболният ЦСКА с първи трофей през сезона след 3:2 над Пирин Балканстрой

Червените“ надиграха драматично с 3-2 най-големия си съперник на полето тази година

Волейболният ЦСКА спечели първи трофей за този сезон. „Червените“ надиграха драматично с 3-2 (26:24, 25:18, 21:25, 24:26, 15:4)  най-големия си съперник на полето тази година – Пирин Балканстрой, и спечелиха 19-ия си такъв трофей в историята.

След няколко седмици те ще защитават и титлата в плейофите на НВЛ. Срещата в препълнената зала "Христо Ботев" в столицата бе много интересна. „Армейците“ поведоха с 2-0 сета, но след това последва отпускане и младоците от Разлог изравниха - 2-2. В тайбрека обаче „червените“ показаха защо са хегемон у нас и разбиха с 15:4 своя съперник.

Филип Мейо получи наградата за „Играч на турнира“. Николай Пенчев пък бе обявен за „Най-добър млад волейболист“.

Мачът започна много оспорвано. „Армейците“ поведоха с 22-20, но Пирин намали изоставането и стигна до 24:24, когато грешка в тима на гостите и ас на Стоян Самунев даде аванс на ЦСКА.

Във втората част нещата се развиха далеч по-лесно. „Червените" дръпнаха с няколко точки в средата на гейма и не ги изпуснаха до края аванса – 24:18.

Тогава настъпи и моментът на Пирин. Въпреки че губеха с 13:16, играчите на разложкия отбор стигнаха до 16:16, 22:22 и накрая спечелиха решаваща точка за 25:23.

При 2-1 за ЦСКА, Пирин отново тръгна добре и натрупа няколко точки преднина. Да, обаче ЦСКА се върна в мача и гледаше към трофея. „Армейците“ изравниха и стигнаха до 24:24. Иначе най-добрият в срещата Филип Мейо направи решаваща грешка в атака и след това гостите затвориха и този гейм – 2-2.

В тайбрека нещата не се получиха както се очакваше. „Червените“ набързо дръпнаха с 3:0 и след няколко лоши посрещания на либерото Каракашев се оказа в положение, от което няма измъкване и загубиха с 4:15 тайбрека.