3. Волейболът в Европа: Зрелище в четвъртия кръг на Шампонската лига

Волейболът в Европа: Зрелище в четвъртия кръг на Шампонската лига

Съществуват всички предпоставки за едно невероятно волейболно зрелище в Европа тази вечер. В Шампионската лига се играят редица срещи, които до голяма степен ще определят преминаващите в следващия кръг. Българският шампион ЦСКА ще се опита да вземе първа победа в турнира и то като гост на полския Домекс Титан Ченстохова, след като загуби с 1:3 в София. В другия сблъсък от група А на турнира Пламен Константинов ще поведе Ираклис срещу Владимир Гръбич и Брук Билингс, които защитават цветовете на турския Фенербахче. До момента гърците са водачи в групата, но турците ще търсят своя реванш за загубата в миналия, трети кръг с 1:3 точно от отбора на Ираклис.

В група
B играят Йихострой (Ческе Будейовице, Чехия) срещу Динамо (Москва, Русия. Вторият мач от групата също е днес и противопоставя Нолико (Маасейк, Белгия) и Виториа (Витория, Португалия).Руснаците са допуснали само три загубени гейма до момента и са убедителни лидери, но нямат право на никакво отпускане срещу чехите, въпреки победата си от миналия кръг с 3:0 гейма. В група С вчера бе изигран един мач, в койтоЛубе Банка Марке (Мачерата, Италия)победи Палма Волей (Палма де Майорка, Испания) с 3:0 гейма (27:25, 28:26, 25:10). Днес арена на волейболно шоу ще бъде Белград, където местният Цървена звезда (Белград, Сърбия) посреща Кнак Рантстат (Руселаре, Белгия, след като в миналия кръг загуби от същия съперник с 3:0 гейма.

С интерес се очакват сблъсъците в група
D,които са утре (18 декември). В тази група има и българска следа, макар че Христо Златанов няма да вземе участие за своя Копра Пиаченца срещу Зенит (Казан, Русия) поради контузия. Това обаче не прави мача по-малко интересен, след като в отбора на руснаците блестят звезди като олимпийския шампион с отбора на САЩ Клейтън Стенли.в другия мач от групата Пит Зоумерс/Д (Апелдорн, Холандия)посреща Пари Волей (Париж, Франция)след загуба в предишния кръг с 3:0 гейма.

В група Е Оаз Университе (Бове, Франция) загуби с 1:3 от АЦХ Волей (Блед, Словения), в отделните части - 25:20, 23:25, 27:29, 23:25, в мач игран късно снощи. За българите обаче интересен ще бъде другият мач от групата, където италиано-българския Итас Диатек Тренто гостува на  аон хотВолейс (Виена, Австрия). Отборът воден от Радостин Стойчев, в който играят още Матей Казийски и Красимир Стефанов все още няма загубен гейм и е един от сигурните участници в следващата фаза на турнира.

В група
F Панатинайкос (Атина, Гърция) се изправя срещу Фридрихсхафен (Фридрихсхафен, Германия), а утре е мачът между Искра (Одинцово, Русия) и Скра (Белхатув, Полша).

Отаналите мачове в турнирите на ЦЕВ:
17:00 К-ЦЕВ (ж): Джинестра (Одеса, Украйна) - Роте Рабен (Филсбибург, Германия)
18:00 ЧК (ж): Комунальник (Могильов, Беларус) - Динамо (Букурещ, Румъния)
18:00 ЧК (м): Галатасарай (Истанбул, Турция) - Работнички Фершпед (Скопие, Македония)
18:30 ЧК (ж): Маркопуло (Атина, Гърция) - Шпаркасе Уайлдкетс (Клагенфурт, Австрия)
19:00 К-ЦЕВ (м): Халкбанк (Анкара, Турция) - Уникаха Алмериа (Алмерия, Испания)
19:00 ЧК (ж): Уник (Пятра Нямц, Румъния) - УССПА (Алби, Франция)
19:30 ШЛ (м): Фенербахче (Истанбул, Турция) - Ираклис (Солун, Гърция)
20:00 ШЛ (ж): АСПТТ (Мюлюз, Франция) - Еджзаджъбашъ Зентива (Истанбул, Турция)
20:00 К-ЦЕВ (м): Раднички Комбанк (Крагуевац, Сърбия) - Бре Банка Ланути (Кунео, Италия)
20:00 ЧК (ж): Вуковар (Вуковар, Хърватия) - Панатинайкос (Атина, Гърция)
21:00 ЧК (ж): Истр Уест Прованс (Истр, Франция) - Допрастав (Братислава, Словакия)  21:00 ЧК (м): КАИ Волейбол (Теруел, Испания) - СЦЦ (Берлин, Германия)
21:20 ШЛ (м): аон хотВолейс (Виена, Австрия) - Итас Диатек Трентино (Тренто, Италия)
21:30 ШЛ (м): Домекс Титан (Ченстохова, Полша) - ЦСКА (София, България)
21:30 ЧК (м): ТЛМ (Туркоан, Франция) - Тенерифе Сур (Тенерифе, Испания)
21:30 ЧК (ж): Монте Скиаво Банка Марке (Йези, Италия) - Славиа (Братислава, Словакия)