3. Монтана взе гейм на ЦСКА, но шампионите оглавиха класирането

Монтана взе гейм на ЦСКА, но шампионите оглавиха класирането

ЦСКА победи Монтана с 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17) в мач от шестия кръг на Супер лигата на НВЛ за мъже. Гостите неочаквано спечелиха първия гейм, след като поведоха в резултата с 4:1 точки, така геймът завърши при резултат 21:25. В следващите три гейма обаче нещата си дойдоха на мястото и шампионите се наложиха съответно с 25:20 25:21 и 25:17.

ЦСКА победи Монтана с 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17) в мач от шестия кръг на Супер лигата на НВЛ за мъже.

В друг мач от Суперлигата  Арда (Кърджали) победи Черно море БАСК (Варна) с 3:1 (25:27, 25:21, 25:17, 25:16), а Лукойл Нефтохимик (Бургас) се наложи над гостуващия Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:1 (26:28, 25:17, 25:18, 25:21).

Така ЦСКА оглави класирането, а и Нефтохимик задмина Левски Сиконко (София) и вече е на второ място. Арда пък вече е с точка пред Пирин и излезе на петото място в таблицата. Отборът на Черно море БАСК, който се промъкна през иглени уши, за да стигне до Супер лигата е на последното осмо място без нито една победа от шест мача.

Във Висшата лига АВИА Миньор победи КВК Габрово с 3:2 гейма.

На 15 декември Марек Юнион Ивкони приема в Дупница отборът на Левски Сиконко.

В последния предновогодишен кръг, мачовете са на 19 декември (Черно море БАСК - Марес Юнион Икони), 20 декември (Монтана - Лукойл Нефтохимик), на  21 декември е дербито между Левски Сиконко и ЦСКА, а на 23 декември ЦСКА и Лукойл Нефтохимик излизат един срещу друг в Бургас в отложен мач от първия кръг: