3. Калиакра срази Миньор (Перник) с 3:1 и оглави класирането във Висшата лига по волейбол

От днес Висшата лига по волейбол на България за мъже има нов водач. Това е отборът на Калиакра (Каварна). Воденият от Петър Дочев тим се възползва максимално добре от вчерашната домакинска загуба на досегашния лидер КВК Габрово и вземайки три точки от домакинството си срещу Миньор (Перник) вече има три точки аванс в челото на таблицата.

Калиакра победи с 3:1 (25:14, 24:26, 30:28, 25:23) гейма Миньор (Перник) във втория кръг на първенството на Висшата лига по волейбол за мъже. Така след загубата на КВК Габрово от Черно море БАСК тимът от Каварна вече е начело във временното класиране, съобщи БТА.

Отборът на Калиакра започна много силно първия гейм, доведе разликата до 11 точки и след 25 минути го затвори при резултат 25:14. Възпитаниците на треньора Петър Дочев поведоха и във втората част на срещата и до второто техническо прекъсване водеха с 4 точки на съперника.

В заключителната му част обаче те допуснаха няколко неточни изпълнения и Миньор спечели гейма. В решителната трета част на двубоя домакините играха на приливи и отливи. Те повеждаха, после позволяваха изравняване, губеха аванса си, догонваха в резултата. Така, след драматични обрати, перничани сгрешиха два пъти един след друг и загубиха третия гейм.

След като поведоха за втори път, волейболистите от Каварна заиграха по-внимателно в четвъртата част и сравнително леко я спечелиха. След мача наставникът на Калиакра заяви:

"Започнахме много силно, с изключително добра концентрация, бяхме много сигурни на сервиса и почти унищожехме съперника през първия гейм. След това решихме, че мачът вече е свършил, поведохме се по тяхното бавно темпо, полека-лека дадохме заден и две глупави грешки ни костваха гейма. Добре, че успяхме да се съвземем след губеща трета част, върнахме се в мача и в крайна сметка се победихме с победа. Мисля, че бяхме по-добрият отбор, въпреки протестите на гостите и претенциите им към съдиите".

Според старши треньора на Миньор Ангел Василев съдиите са били уплашени и са свирили в полза на домакините. "Калиакра е добър отбор, но не беше необходимо съдиите да им помагат", добави Василев.