3. "Червените" победиха "сините" в женското волейболно дерби

"Червените" победиха "сините" в женското волейболно дерби

ЦСКА победи Левски Сиконко в дербито на осмия кръг на волейболното ни първенство при жените в зала „Сиконко”. „Червените” стигнаха трудно до успеха с 2:3 гейма, в отделните части - 22:25, 25:27, 25:22, 25:20 и 10:15 в тайбрека.

Така състезателките на Атанас Петров имат шанса да завършат годината като първенци в шампионата, след като нанесоха първа загуба на основния си конкурент в похода за защита на титлата. До момента и двата отбора бяха без загуба в шампионата. „Сините” все още са на върха на таблицата, но са с два мача повече от шампионките. ЦСКА от своя има само три загубени гейма от 6 изиграни мача до момента.

Левски няма повече мачове до края на годината, докато ЦСКА играе отложените си мачове с Енерджи Калиакра и Спартак Интерком – Груп, които са съответно на 20 и 21 декември. И в двата мача отборът от София е гостуващ.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен