3. Арда е последният четвъртфиналист за Купа България

Арда е последният четвъртфиналист за Купа България

Тимът на Арда победи Дунав (Русе), в оспорван двубой с 3:2 гейма (23:25, 23:25, 25:20, 25:15, 16:14), след като губеше с 0:2, пише сайтът на БФ волейбол.

В първия гейм волейболистите от Арда играха неорганизирано и вяло и до втората техническа почивка Дунав водеше убедително - 8:1, 16:10. За това помогнаха мощните атаки на Цанко Цанков и силната игра на центъра Радослав Пенев. В края на гейма, момчетата от Кърджали се амбицираха, но въпреки това победата беше за домакините.

Аналогична бе ситуацията и във втория гейм. Слабата игра на титуляра Дамян Петров наложи смяна и на негово място влезе младият състезател Ангел Павлов, който си извоюва място в седморката до края на мача. Чудесно игра посрещачът на Дунав Антон Стаменов.

Повратна за изхода на срещата се оказа третата част, в която гостите се мобилизираха и благодарение на отличната игра на капитана Невен Нешев и Младен Кавалджиев доказаха, че неслучайно са елитен отбор от Суперлигата - първи спечелен гейм за Арда.

С лекота Арда взе и четвъртия гейм с резултат 15:25 след добри прояви на либерото Николай Колев.

Драматичен и напрегнат беше тайбрекът. Отборите размениха полетата при минимален аванс за Дунав. До края геймът продължи равностойно, но гостите демонстрираха по-здрава психика и затвориха мача с резултат 14:16. Така момчетата на Иван Халачев се класираха за четвъртфинала, в който на 13 април ще гостуват на отбора на Калиакра (Каварна).