3. Жо-Вилфред Цонга и Михаил Южни ще спорят за титлата в Токио

Жо-Вилфред Цонга и Михаил Южни ще спорят за титлата в Токио

Жо-Вилфред Цонга спечели с лекота френския полуфинал срещу добрия си приятел Гаел Монфис в два сета с 6-3, 6-3 и се класира за последния мач от тенис турнира в Токио. В него мощният французин ще спори с непоставения в основната схема Михаил Южни, който затвърди отличната си игра на турнира с победа над бившия номер едно Лейтън Хюит – 6-2, 5-7, 7-5.

През целия мач Цонга не спря да демонстрира завидните си силови качества. Той проби в четвъртия гейм на първия сет със силно форхенд воле, а Монфис трудно намираше отговор за мощните отигравания на своя сънародник.

Вторият сет се разви по сходен начин. Цонга поведе с 5-3 след ново силно воле в близост до мрежата, а последният гейм и с това и мача той приключи с ас след само 55 минути игра.

Южни, който елиминира миналогодишния шампион Томаш Бердих в четвъртфиналите, надви Хюит в едностранно развил се първи сет.

Руснакът спаси три брейк пойнта при 4-4 във втория с два отлични бекхенда по линията и воле след свиреп ретур на Хюит. Във втората част Южни внезапно загуби темпото си. Хюит проби в 11-я гейм, а след това австралиецът изравни мача с форхенд уинър.

Финалът в Токио е утре от 7:30 ч. българско време.