3. Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе (ВИДЕО)

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе (ВИДЕО)

Роберт Левандовски донесе трите точки за каталунците

Барселона се измъчи, но постигна седма поредна победа в Ла Лига, надвивайки Хетафе с 1:0 в двубой от междинния седми кръг в испанския шампионат. Единственото попадение в срещата бе дело на Роберт Левандовски.

В 19-ата минута Барса поведе в резултата. Ламин Ямал пусна към Желн Кунде, който центрира в наказателното поле, а там вратарят на Хетафе Давид Сория опита да избие, но прати топката към Роберт Левандовски, който с удар от движение я вкара в мрежата му.

В 31-ата минута Левандовски отново вкара топката във вратата, но още в реално време се видя, че полякът се намира в нередовна позиция и попадението няма да бъде зачетено. В 42-ата минута Ямал преодоля двама играчи на Хетафе, но изстрелът му премина покрай вратата на гостите.

20 минути преди края на мача Сориа отрази и изстрел на Рафиня, а секунди след това удар на Ямал закачи напречната греда. В четвъртата минута на добавеното време Ямал даде страхотен пас на Рафиня, но бразилецът не успя да овладее по най-добрия начин топката.