3. Вавринка стигна четвъртфинал след пет сетов трилър

Вавринка стигна четвъртфинал след пет сетов трилър

Резултати от "Ю Ес Оупън" при мъжете

След петсетов трилър номер 25 Станислас Вавринка (Швейцария) достигна за първи път в кариерата си до четвъртфиналите за турнир от Големия шлем. Той отстрани последната надежда на домакините в мъжката схема Сам Куири (САЩ) с 7:6(9), 6:7(5), 7:5, 4:6, 6:4 след почти четири часа и половина на корта.

Вавринка можеше да реши мача и в три сета, но пропиля пробив аванс и четири сетбола в края на втората част, която загуби с тайбрек. Швейцарецът все пак стигна до крайната победа с пробив в десетия гейм на петия  сет.

"За първи път съм на четвъртфинал и това ме прави много щастлив. Този успех е много важен за моята кариера. Мисля, че той беше по-уморен в края и това ми помогна", коментира Вавринка. Той ще играе срещу руснака Михаил Южний за място на полуфиналите.

Номер 12 Южний доминираше срещу Томи Робредо (Испания) при победата със 7:5, 6:2, 4:6, 6:4 за малко повече от три часа. 28-годишният руснак допусна само един пробив в мача и направи 50 печеливши удара, за да запише най-доброто си представяне в Ню Йорк след полуфинала през 2006 година.

Срещи от четвъртия кръг в мъжката схема на Откритото първенство на САЩ по тенис:

1-Рафаел Надал (Испания) - 23-Фелисиано Лопес (Испания) - 6:3, 6:4, 6:4
8-Фернандо Вердаско (Испания) - 10-Давид Ферер (Испания) - 5:7, 6:7(8), 6:3, 6:3, 7:6(4)
12-Михаил Южний (Русия) - Томи Робредо (Испания) - 7:5, 6:2, 4:6, 6:4
25-Станислас Вавринка (Швейцария) - 20-Сам Куири (САЩ) - 7:6(9), 6:7(5), 7:5, 4:6, 6:4