3. Карлос Алкарас и Яник Синер на финал в Пекин

Карлос Алкарас и Яник Синер на финал в Пекин

На полуфиналите Алкарас се наложи над Даниил Медведе

Вторият поставен Карлос Алкарас (Испания) се класира за първи път в кариерата си за финала на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТП 500 с награден фонд от 3 720 165 милиона долара.

Негов съперник в сблъсъка за титлата ще бъде водачът в схемата и защитаващ титлата си Яник Синер от Италия.

На полуфиналите Алкарас се наложи над третия в схемата и миналогодишен вицешампион Даниил Медведев (Русия) със 7:5, 6:3. Двубоят продължи час и 26 минути.

Карлос Алкарас спечели последните четири срещи с Медведев от загубата му на полуфиналите на Откритото първенство на САЩ през миналата година.

Първият сет бе изключително равностоен като двамата си размениха общо пет пробива. Руснакът навакса изоставане от 3:4 до преднина от 5:4, но Алкарас спечели следващите три гейма, а с това и сета със 7:5.

Във втората част испанският тенисист поведе с 4:2, Даниил Медведев намали за 3:4, но Карлос Алкарас приключи мача с нов пробив за 6:3.

В другия полуфинал водачът в световната ранглиста Яник Синер победи 96-ия в света представител на домаините Бу Юнчаокете с 6:3, 7:6(3) след два часа и седем минути игра.

Синер осъществи ключов пробив за преднина от 4:2 в първия сет и го спечели с 6:3, а втората част бе по-равностойна и бе решена след тайбрек, в който италианецът надделя със 7:3 точки.

Медведев: Съчувствам на Синер