3. Уникален Григор смаза 38-ия в света в Мелбърн и пише нова история (видео)

Уникален Григор смаза 38-ия в света в Мелбърн и пише нова история (видео)

Българинът става най-успешният български тенисист

Григор Димитров постигна невероятен успех за България още в първото си участие на "Аустрелиън Оупън".

Само за 88 минути Гришо смаза 38-ия в света – състезаващия се Казахстан руснак Андрей Голубьов – 6-1, 6-4, 6-2.

Това бе и втора победа за българин при мъжете в основната схема на турнир от „Големия шлем“.

В днешния мач, както и в предишните три в квалификациите, Григор остана с незагубен сервис и перфектна изява.

В първата част влизащия в топ 100 страхотен талант бе повече от безкомпромисен и даде само 12 точки на своя опонент, правейки два пробива в сервиса му. Във втората част Гришо не допусна загуба на концентрация, а напротив. С максимално внимание българинът очакваше отговора на Голубьов и бе подготвен. С пробив в решителния седми гейм нашето момче съсипа своя противник и във втория сет. В третата час Григор бе отново решителен. След като не можа да спечели още първия гейм, когато имаше възможност за пробив, той направи това при следващия сервис на Голубьов и до края не изпусна инициативата.

Така хасковският талант взе реванш от своя съперник за загубата през 2008 г. с 4-6, 0-6. Това бе шести успех на Гришо над играч от първите 100 в света.

Победата ще направи и българина най-добре класиралият се играч от нашата страна за всички времена, надминавайки Орлин Станойчев, който преди години бе номер 96 в света.

Победителят от двубоя между Теймураз Габиашвили и поставеният под номер 19 Станислас Вавринка ще бъде следващият съперник на Григор.

За достигането си до втория кръг Григор Димитров си осигури 32 000 долара от наградния фонд.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро