3. Тенисистка от Сливен спечели два турнира за една седмица

Тенисистка от Сливен спечели два турнира за една седмица

Габриела Михайлова от ТА “Спорт Палас” се поздрави с няколко успеха в рамките на пет дни. Днес най-добрата тенисистка от Сливен спечели турнира за девойки до 16 години в София.

Габриела Михайлова от ТА “Спорт Палас” се поздрави с няколко успеха в рамките на пет дни. Днес най-добрата тенисистка от Сливен спечели турнира за девойки до 16 години в София.

На финала Михайлова победи убедително с 6-0, 6:3 Камелия Димитрова /София/, която е шампионка в групата на 18-годишните девойки.

В игрите на двойки победата в турнира също бе за представителките на “Спорт Палас” /Сливен/. Постигнаха я Габриела Михайлова и Силвана Петрова, който надделяха над домакините Камелия Димитрова и Паула-Мария Василева в два сета.

Преди дни Габриела Михайлова спечели и турнира за 16-годишните девойки в Ямбол. От утре тя започва надпревара в поредната си изява на корта. Този път тенис кервана отива в Пловдив. Другите две тенисистки на “Спорт Палас” Силвана Петрова и Ивана Хвърлева ще се включат в турнир за 14-годишните в Ямбол.

За тенисист №1 на ТА “Спорт Палас” /Сливен/ и в страната при юношите Стефан Трифонов предстои Държавно отборно първенство за 18-годишните, като домакин от 15 септември ще бъде ТК “Дема” /София/. Той, заедно с Александър Начев и резервата Траян Мучев ще играят за отборната титла при юношите.