3. Родик - Сьодерлинг е финалът в Бризбейн

Родик - Сьодерлинг е финалът в Бризбейн

Защитаващият титлата си Анди Родик (САЩ) се класира за финала на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн с награден фонд 422300 долара.

Защитаващият титлата си Анди Родик (САЩ) се класира за финала на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн с награден фонд 422300 долара. Поставеният под номер 2 Родик наниза 15 аса и победи южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:2, 4:6, 6:2 след 1:53 часа игра. Американецът без проблеми спечели първия сет, а във втората част Андерсън се възползва от единствената си възможност за пробив в мача, за да изравни резултата. Родик набързо взе аванс от 4:0 в решаващия трети сет, което се оказа достатъчно за крайния успех.

На финала той ще се изправи срещу водача в схемата Робин Сьодерлинг (Швеция), който пласира 9 аса и се справи с чеха Радек Щепанек с 6:3, 7:5 за 82 минути. Сьодерлинг стартира силно и поведе с 3:0, с което си осигури първия сет. Във втората част той сервираше за победата при 5:4 и дори имаше мачбол, но в крайна сметка допусна пробив за първи път след 37 поредни спечелени сервис-гейма в турнира. Шведът обаче веднага отново проби в 11-ия гейм, след което затвори мача при собственото си подаване.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро