3. Япония би Замбия след обрат и гол в добавеното време (ВИДЕО)

Япония би Замбия след обрат и гол в добавеното време (ВИДЕО)

В последната контрола на „самураите” преди Мондиал 2014 паднаха 7 гола

Япония спечели драматично последната си контрола преди Мондиала, след като се наложи с 4:3 над състава на Замбия в САЩ.

„Самураите” инкасираха две бързи попадения още преди да е изтекъл първия половин час игра, дело на Катонго (‘9) и Синкала (’29), но след това съумяха да стигнат до пълен обрат.

Тон за него даде Кейсуке Хонда с точно изпълнена дузпа в 40-ата минута, а в 74-ата Шинджи Кагава възстанови равенството. В следващата си атака японците поведоха, след като отново Хонда (’75) бе точен за 3:2, ала минута преди края на редовното време Лубамба Мусонда възстанови статуквото.

В добавеното време обаче резервата Йошито Йокубо се разписа след пас на току-що появилия се в игра Тошихиро Аойама и така донесе успеха на своите. Това бе и последната контролна среща на Япония преди старта на световните финали в Бразилия, където те са в група с Кот д’Ивоар, Гърция и Колумбя.