3. Ван Перси донесе първи успех на Холандия от 7 месеца насам (ВИДЕО)

Ван Перси донесе първи успех на Холандия от 7 месеца насам (ВИДЕО)

Нападателят на Манчестър Юнайтед вкара още в петата минута срещу Гана

Представителният тим на Холандия записа дебютен успех от месец октомври на миналата година насам, след като надви с минималното 1:0 състава на Гана.

Контролата се игра в Ротердам и бе част от подготовката на двата отбора за започващото след по-малко от две седмици Световно първенство в Бразилия.

Единственото попадение в срещата бе дело на капитанът на "лалетата" Робин ван Перси, разписал се още в петата минута след пас на Уесли Снайдер, който преди това направи двойно подаване с Ариен Робен.

Това бе шестият гол на нападателя в последните му шест мача за националния тим и за клубния му Манчестър Юнайтед.

Следващата, последна, проверка за момчетата на Луис ван Гаал, който след Монидал 2014 ще оглави именно Манчестър Юнайтед, е на четвърти юни срещу отбора на Уелс.

Гана пък ще премери сили с Южна Корея на девети, а на 17-ти ще стартира участието си на световните финали срещу САЩ.