3. Световното в цифри два мача преди края

Световното в цифри два мача преди края

Тим Хауърд постави рекорд по спасявания в един мач, а досега на Мондиала няма нито един показан картон за симулация

Любопитни статистически данни за световното първенство по футбол в Бразилия, което завършва утре с финала между Германия и Аржентина:

0 - отправени удари от отбора на Холандия към вратата на Аржентина в редовните 90 минути на мача, който холандците загубиха с 2:4 след изпълнение на дузпи

0 - показани жълти картони за симулация

2 - изиграни финали до момента между Германия и Аржентина. Аржентина печели с 3:2 през 1986 година, а Германия побеждава с 1:0 през 1990 година

2 - нахлувания на терена от фенове

2 - две африкански страни - Нигерия и Алжир, достигна осминафиналите за първи път, но нито една от тях не успя да прескочи тази фаза

2.69 - средно отбелязани голове на мач след изиграване на 62 от общо 64-те мача. Първенството е по-резултатно в сравнение с Мондиал 2010, където са отбелязани средно по 2,27 гола на мач, но далеч от рекорда от 5,38, поставен в Швейцария през 1954 година

4 - месеца беше наказан Луис Суарес след ухапването на Джорджо Киелини

6 - гола е вкарал водачът в листата на голмайсторите на Мондиала Хамес Родригес

7 - гола допусна Бразилия в полуфинала срещу Германия, което е най-голямата загуба в полуфинален мач на световно първенство и най-тежкото поражение на Бразилия на световни първенства

8 - германски играчи са вкарали голове на шампионата до момента, два пъти повече от другия финалист Аржентина

10 - червени картона, което е рекордно малко след шампионата през 1986 година, когато са показани 8 и далеч от рекорда от 28, показани в Германия през 2006 година

16 - гола има германският нападател Мирослав Клозе на световни първенства, с което подобри рекорда на бившия номер 1 по този показател Роналдо (Бразилия)

16 - спасявания направи вратарят на САЩ Тим Хауърд в осминафинала срещу Белгия, което е рекорд на световни първенства

17 - вкарани гола от отбора на Германия по пътя към финала, което за сравнение е над два пъти повече от другия финалист Аржентина, който има 8 отбелязани гола

28 - шпагати, направени от аржентинеца Хавиер Масчерано, което е повече от който и да е друг играч на световното първенство

57.3 - средно игрови минути на мач, което е повече в сравнение с 54-те минути от предишното първенство през 2010 година

69.6 - километра, изминати от полузащитника на Холандия Уесли Снайдер в шестте мача до момента, което е рекорд на шампионата

167 - гола вкарани до полуфиналите

172 - показани жълти картони в 62 от 64-те мача, което е доста по-малко от пика 307 в Германия 2006

393 - средно пасове на отбор

506 - минути без гол за Алжир на световни първенства до момента, който алжирците вкараха на Белгия в груповата фаза

53,018 - зрители средно посещаемост на мач, което е най-много от рекорда 68 991, поставен в САЩ през 1994 година

3,000,000 - американски долара, изпратени в кеш със самолет до Бразилия, за да успокоят готовите на бунт заради неполучени премии играчи на Гана

11,600,000,000 - цената в американски долари, която Бразилия плати, за да организира световното първенство.