3. Невероятен Алексис Санчес помогна на Чили при успеха с 3:2 срещу Египет (+ВИДЕО)

Нападателят на Барса бе в основата и на трите попадения на Чили

Нападателят на Барселона Алексис Санчес беше в основата и на трите гола за Чили при успеха на отбора с 3:2 над Египет в контрола преди началото на Мондиал 2104.

Гостите от Египет дръпнаха с 2:0 с ранни попадения, дошли след контраатаки. Мохамед Салах откри резултата в 12-ата минута след самостоятелен пробив. Четири минути по-късно Халед Камар направи същото, но с пробив от дясно, информира БТА. Той се измъкна от защитата на домакините, която искаше засада и сам срещу вратаря Клаудио Браво не сгреши.

След това Санчес взе нещата в свои ръце, като в 26-ата минута проби от дясно и с ниско центриране намери Марсело Диас, който от движение прати топката в мрежата. След час игра Санчес отново проби от дясно, но този път копна кълбото над защитата на Фараоните. На задна греда чакаше Едуардо Варгас, който от воле се разписа за 2:2.

12 минути преди края на мача Санчес, вече в ролята на плеймейкър, разсече защитата на противника с прецизен пас, Варгас изскочи от втора позиция и не сгреши фронтално срещу вратаря.

В сряда Чили играе последната си проверка преди заминаването за Бразилия - на стадиона във Валпарайсо момчетата на треньора Хорхе Сампаоли посрещат Северна Ирландия.