2. Световен футбол
  3. Мболи игра цял мач при нов успех на Алжир (ВИДЕО)

Мболи игра цял мач при нов успех на Алжир (ВИДЕО)

Алжирците победиха Румъния с 2:1 в мач, който беше белязан от инциденти с фенове

Вратарят на ЦСКА Райс Мболи беше титуляр и игра 90 минути при победата на Алжир с 2:1 срещу Румъния в приятелски мач, който е част от подготовката на отбора за Мондиал 2014. Това е трета поредна победа на алжирците в контролните срещи преди началото на световното първенство в Бразилия.

Набил Бенталеб даде преднина на алжирския отбор в 22-ата минута след удар отблизо, дошъл след грешка в защитата на румънците.

Само шест минути след това Александру Чипчиу изравни, след като беше изведен сам срещу Мболи и преодоля опитния страж и защитата на Алжир.

В края на първата част мачът в Женева беше спрян, защото феновете на Алжир засипаха терена с факли и бутилки. Селекционерът Вахид Халилходжич излезе в центъра на терена, помоли феновете да се успокоят и срещата продължи.

В средата на втората част Хилал Судани донесе успеха на африканците, разписвайки се отблизо след центриране на Сафир Тайдер.

Алжир е в група "Н" на световното първенство и ще играе срещу Русия, Белгия и Република Корея. Контролната среща с Румъния беше последна за алжирския тим преди старта на Мондиал 2014.