3. Капитанът Клинт Демпси се завърна с победен гол в отбора на САЩ

Капитанът Клинт Демпси се завърна с победен гол в отбора на САЩ

Американците победиха Турция с 2:1 в последните дни на подготовка преди Мондиала

САЩ победи Турция с 2:1 в контрола на „Ред Бул Арена” в Харисън, щата Ню Джърси. Така американците набраха самочувствие преди участието си на Мондиала, където са в група с Гана, Португалия и Германия.

Нури Шахин нацели гредата за Турция в 15-ата минута след конфузно недоразумение в защитата на янките, а Жози Алтидор се разписа в мрежата на южната ни съседка, но попадението беше отменено за съмнителен фаул на Алтидор.

Американците поведоха в 26-ата минута след елегантен пас на Майкъл Брадли над защитата за нахлуващия Фабиан Джонсън, който с едно докосване опъна мрежата.

На почивката бяха извършени общо 5 смени, а домакините удвоиха в 52-ата минута. Майкъл Брадли отново беше архитект на атаката и пусна за Брад Дейвис, който центрира прострелно, турската отбрана не успя да изчисти и капитанът Клинт Демпси ознаменува завръщането си в състава на САЩ с гол за 2:0.

Брад Гузан замени Тим Хауърд на почивката и направи отлично спасяване в 61-ата минута след прехвърлящ пас, който елиминира цялата отбрана на американците.

Турция натисна в края и Чандлър беше преодолян на фланга, а Камерън изби с ръка удара от голлинията. Селчук Инан от Галатасарай не сбърка от бялата точка и намали на 2:1.

Последната проверка за американците преди световните финали е в нощта на събота срещу неделя срещу Нигерия.