3. Германската преса в екстаз след победата на националите

Германската преса в екстаз след победата на националите

"Лудост! Невиждано! Невероятно!", пише "Кикер"

Германската преса не пести суперлативи за представянето на Бундестима при разгромната победа над домакина Бразилия със 7:1 на полуфиналите на футболния Мондиал 2014. "Лудост! Невиждано! Невероятно!", пише "Кикер".

Германците имаха и други поводи за радост. Нападателят Мирослав Клозе отбеляза рекорден 16-и гол на световни футболни финали и излезе начело във вечната ранглиста на най-добрите реализатори. "Най-добър голмайстор в историята: Клозе беше коронясан", пише още "Кикер".

Изданието посочва още, че този мач ще остане завинаги във футболните анали. "Какви суперлативи можем да използваме, за да оценим по достойнство и да отдадем заслужените похвали за това, което се случи на 8 юли 2014 година в Бело Оризонте.

Полуфиналът на Световното първенство се превърна в тренировъчен мач. А съперникът в тази учебна игра се казваше Бразилия. Световноизвестният отбор на "Селесао", домакинът на турнира, беше унижен от Бундестима, който водеше с 5:0 след 29 минути игра. Между 23-ата и 29-ата минута германските национали реализираха четири гола. Сензация! Сега вече фаворитът за титлата категорично се казва Германия", пише в коментара си за двубоя "Кикер".

"Билд" също възхвалява отбора и Клозе. "Победа за вечността. 7:1. Благодарим. Обичаме ви! Бразилия е в шок. Нашата радост ги накара да плачат. Сега вече рекордът е твой Миро Клозе, футболен бог", пише "Билд" "Шпорт Билд" също изтъква, че този мач е един от най-силните във футболната история на Германия. "7:1-Лудост! Футбол от друга вселена. Невиждано! Феноменално! Достойно за световна титла! След най-сензационното представяне на германски футболен отбор на Световно първенство, на Йоахим Льов и неговите некоронясани герои остава само още една крачка до четвърта световна титла.

В деня, в който преди 24 години беше постигнат последния триумф на Мондиал 1990 в Италия, съзрялата вече генерация около новия рекордьор по голове на Световни първенства Мирослав Клозе (16 попадения) прати цяла Бразилия в шоково състояние със сензационното 7:1 (5:0) на полуфиналите", коментира "Спорт Билд". "Берлинер Цайгунг" определи победата като "истински мач на века".