3. Аржентина смаза Чили на старта на световните квалификации (видео)

Аржентина смаза Чили на старта на световните квалификации (видео)

Вижте и останалите резултати от мачовете играни тази нощ в Южна Америка (видеа)

Националният отбор на Аржентина започна ударно квалификациите за световното първенство през 2014-а година, след като тази нощ разби състава на Чили с 4:1. Срещата се игра на стадион „Ел Монументал”, а фурор за „гаучосите” направи Гонсало Игуаин, който вкара 3 гола, а четвъртото попадение бе дело на Лионел Меси.

Мачът започна с очакван натиск на домакините, който даде резултат още в 8-та минута, когато Ди Мария изведе Игуаин на добра позиция, а нападателят не сбърка за 1:0.

След попадението Чили изнесе играта в по-предни позиции и в 26-ата минута самият Игуаин подаде за Лео Меси, който напредна и с левия крак удвои преднината на „гаучосите”.

През втората част натискът на домакините продължи и в 52-ата минута Ди Мария отново намери Игуаин в пеналта, а стрелецът пак бе безгрешен, покачвайки на 3:0.

8 минути по-късно чилийците се върнаха в мача след груба грешка в отбраната на Аржентина, която бе наказана от Матиас Фернандес. 180 секунди по-късно обаче, Игуаин сложи точка на спора, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:1.

Тази нощ се изиграха още 3 мача от квалификациите за Мондиал 2014, в които Уругвай би Боливия с 4:2 у дома, Еквадор удари с 2:0 Венецуела, също като домакин, а Перу се наложи над Парагвай също с 2:0 в столицата Лима.

Междувременно Бразилия се справи трудно с тима на Коста Рика в контрола с 1:0, като единственото попадение бе дело на суперталанта Неймар.
Разкриха наследника на Манчини в Саудитска Арабия

Френският треньор Ерве Ренар се завръща начело на националния отбор

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)