3. НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1948 3:0

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1948 3:0

"Орлите" с шанс да дръпнат още пред Левски

Лудогорец приема ЦСКА 1948 в последен мач от 13 кръг на efbet лига. На стадион "Хювефарм Арена" в Разград домакините ще се опитат да се откъснат чувствително на Левски, загубил изненадващо с 0:2 от Берое у дома.

Тимът на Игор Йовичевич трябва бързо да се настрои към домашната сцена след загубата с 0:2 от Андерлехт в Лига Европа в четвъртък.

На свой ред гостите от София имат само един успех в последните си 5 срещи, дошъл срещу закъсалия Локомотив (Пловдив). Напрежението върху Валентин Илиев се покачва след солидния старт на шампионата.

Срещата може да следите с Novsport.com, както и да гледате НА ЖИВО ТУК!

НА ЖИВО:

Двубоят започна с положение пред вратата на домакините, но Стив Фуртадо стреля в аут.

Първата по-сериозна ситуация за лидера в първенствоно доведе и до попадение - след опит на гостите да изнесат топката чрез Талис Кантанхеде, Ерик Маркус пресира и успя да отнеме, след което направил двойно с Ивайло Чочев, за да може бразилецът да вкара, след като вече се бе придвижил към наказателното поле на съперника.

Скоро след това "орлите" бяха близо да удвоят, но удар на Рик Джонатан бе париран от Алекс Божев.

В средата на първата част Лудогорец удари повторно. След центриране от ъглов удар отбраната на гостите първоначално се спраиви, но Групер с глава изведе Ивайло Чочев зад защитата на ЦСКА 1948 и с удар вкара за 2:0. Националът на България не се зарадва, тъй като част от кариерата му мина именно в Бистрица.

В 33-ата минута и Серджио Падт трябваше да се намесва, след като Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Радослав Кирилов с глава стреля към близката греда.

Минута преди почивката "орлите" получиха право да изпълнят пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, зад топката застана Ивайло Чочев, чийто изстрел прелетя опасно близо от целта.

Втората част поднови със ситуация пред вратата на столичани, след като центриране в наказателното поле намери Дени Групер, чийто изстрел срещна тялото на бранителя Асен Георгиев.

В 48-ата минута интригата окончателно бе убита, след като ЦСКА 1948 загуби топката в средата на терена, Руан Крус намери перфектно Ерик Маркус на крилото, който проби до наказателното поле, след което нанесе прецизен удар за 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Ерик Маркус (15)
2:0 Ивайло Чочев (24)
3:0 Ерик Маркус (38)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан , 12. Руан Крус, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси , 77. Ерик Маркус

Старши треньр: Игор Йовичевич

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан , 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 10. Радослав Кирилов, 7. Талис Кантанхеде, 28. Неделко Пишчевич, 19. Стив Фуртадо, 58. Марто Бойчев, 5. Асен Георгиев

Кокала води България срещу Беларус

Аматьорският национален отбор на България излиза срещу селекцията на Беларус на старта на европейските квалификации в турнира на УЕФА - Regions Cup.

Ангел Стойков: Имаме място в професионалния футбол

"Идеална възможност беше момчетата да покажат качествата си срещу реномиран отбор", каза треньорът на Черноморец

Димитър Палазов: Не сме очаквали лесен мач

"Незнайно защо отстъпихме инициативата на отбора на Черноморец", каза треньорът на Локо Пд