2. - Шампионска лига
  3. Георги Дерменджиев: Ако не сме концетрирани срещу Жалгирис, ще страдаме

Георги Дерменджиев: Ако не сме концетрирани срещу Жалгирис, ще страдаме

В Лудогорец броят дните до мача от ШЛ

Лудогорец завърши контролите си в Австрия с победа. "Орлите" се наложиха с 2:0 над Ахмат. След срещата наставникът на българите Георги Дерменджиев остана доволен от проверката.

"Хубава контрола се получи. Ахмат е добър отбор, на 16-и им започва първенството. Това говори, че са в прилична форма, което е добре за нас. Вчера бях спокоен, защото головете бяха от три наши грешки, което в друг мач няма да бъде допуснато. В по-голямата част от времето имахме контрол над топката. Миналата година те завършиха пети в руското първенство, а сега имат подобрение. Добър мач за нас.

Важното е, че създаваме ситуации. Двата гола бяха достатъчни, но и пропуснахме 2-3 ситуации. Но и те имаха положения. Ние се стараехме да не допускаме те да имат фрапитащи ситуации, но във футбола се получават такива неща.

Работим и във фаза защита да играем добре. В края на второто полувреме играхме под натиск. Те направиха доста смени, влязоха по-свежи футболисти, което се отразява.

Броим дните до мача с Жалгирис. За това, за което дойдохме, като работа го свършихме. Футболистите ни не са в оптимална, но в добра форма. В оставащите 10 дни мисля, че ще вдигнем още малко нивото. Имаме още две контроли в България. Така че ще се приближим към желателното ниво.

Прибираме се утре в България, играчите ще имат ден и половина за почивка и започваме с тренировките.

Тук се снимат мачове, предават се. Никога не сме се крили от никого. Въпреки че от Копенхаген ни обещаха да ни дадат един мач, но не ни го дадоха - запис от една контрола, която играха. Тогава те го скриха, но при нас всичко се вижда.

Имаме всички мачове на Жалгирис, които са ни необходими. Имаше наши хора, които гледаха и официалните мачове и контролата с Гьотеборг. Сега ще играят контрола срещу БАТЕ Борисов и ще направим всичко възможно наши хора да я гледат. Ще имаме добра информация.

Спокойствие не може да има. Всеки отбор играе, за да победи. Жалгирис също са 5 пъти последователно шампиони. Гледахме им мачовете. Те са добър, компактен отбор и никак не трябва да се подценят. Трябва да сме изключително концентрирани. Ако не го направим, ще страдаме", коментира Георги Дерменджиев.