3. Спарта Прага бие след 21 години

Спарта Прага бие след 21 години

Без голове в дебюта на Болоня в Шампионска лига

Спарта Прага разби с 3:0 Залцбург в ранен мач от новия формат на Шампионска лига.

За чешкия гранд успехът в турнира е първи от 21 години.

Двубоят в Прага започна ударно с гол на Каан Кайринен още във втората минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на австрийците.

Три минути преди почивката нигериецът домакините ударихао отново - Виктор Олатунджи от малък ъгъл с изстрел от въздуха покачи резултата на 2:0.

Албанският национал Казим Лачи даде да се разбере, че Спарта няма да изпусне победата с нов гол в 58-ата минута.

Победата е първа за Спарта в Шампионската лига от 2003 година насам. Грандът от Прага участва в турнира за първи път през последните 19 сезона.

В друг мач от турнира дебютът на Болоня бе лишен от попадения след 0:0 у дома срещу Шахтьор Донецк.

Още в четвъртата минута украинският гранд пропусна дузпа, изпълнена от Хеорхи Судаков и спасена от вратаря Лукаш Скорупски.

След почивката италианският отбор, който участва в най-силния клубен турнир в света за първи път от 60 години, опита да достигне до победно попадение, но стражът Дмитро Ризник се прояви с две спасявания.