2. - Италия
  3. Диего се разписа в дебюта си за Ювентус

Диего се разписа в дебюта си за Ювентус

Новата звезда на Ювентус Диего се разписа още в първия си мач с „бяло-черната” фланелка. Торинският гранд пък записа класическа победа с 3:0 над корейския Сеонгнам Илхва в среща от група „А” на турнира за „Купата на мира”, която се игра на стадион „Естадио Чапен” в Херес. По този начин „старата госпожа завърши на първото място в групата с пълен актив от 6 точки, а на полуфинала италианският тим ще срещне Реал (Мадрид).

Диего действаше зад двамата нападатели на Ювентус Давид Трезеге и Винченцо Якуинта, а именно последният откри резултата в 40-ата минута на мача. Каморанези проби по дясното крило и центрира в наказателното поле към италианският национал, който с глава насочи токата в мрежата зад стража на корейците. В началото на второто полувреме се развихри бразилецът Диего, който трябва да поведе тима към нови успехи Халфът преодоля двама защитници и с елегантен удар направи 2:0.

Третото попадение за Юве бе дело на защитника Никола Легроталие в 70-ата минута, а дебют с фланелката на Юве направи и Фелипе Мело, който преди няколко дни бе привлечен от Фиорентина.