3. Манчестър Юнайтед без победа в 5 мача и антирекорд след 0:0 в Бирмингам (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед без победа в 5 мача и антирекорд след 0:0 в Бирмингам (ВИДЕО)

Бъдещето на Ерик тен Хаг под въпрос след безлично реми с Астън Вила пред погледа на босовете

Манчестър Юнайтед вече е в серия от 5 мача бе победа, след като фиксира равенство 0:0 при визитата си на Астън Вила от VII кръг на английската Висша лига.

Пред погледа на почти цялото ръководство на „червените дяволи“ възпитаниците на Ерик тен Хаг изиграха доста вял двубой, който ще се запомни само с една греда, ударена от капитана Бруно Фернандеш след статично положение.

Двамата вратари направиха по 1 ключово спасяване, за да вземат в крайна сметка двата отбора по една точка.

Това означава, че гостите правят най-лошия старт в историята си в Премиършип, защото имат само 8 пункта след 7 мача и са 14-и.

Бирмингамци владееха топката в големи периоди в началната част на двубоя, но бе посрещнат от един доста дефанзивно нареден Манчестър Юнайтед. Въпреки това първата добра възможност в мача бе за гостите. Бърза атака изведе Рашфорд, който се освободи от защитник и отправи силен удар. Топката обаче бе в обсега на вратаря и Мартинес се справи. В осмата минута Моргън Роджърс се озова на добра позиция за изстрел, след като получи топката от Уоткинс. Ударът му мина покрай вратата.

Емери трябваше да прави принудителна смяна още в 12-ата минута, тъй като Езри Конса получи контузия след сблъсък с Хойлунд. На негово място влезе Диего Карлош. В следващия период “червените дяволи” бяха отлично организирани. Те не създаваха нищо в предни позиции, но и не допускаха опасности пред Онана. Вила стигна до един удар от дистанция на Филоджин, но и двата отбора сякаш изчакваха грешка на съперника и играта се водеше далеч от наказателните полета и мачът не предлагаше интересни ситуации.

Бирмингамци не бяха особено агресивно, а основно разиграваха топката в центъра на терена. Гостите пък стояха прибрани и не действаха доста предпазливо. Резултатът от това бе ниско темпо и липса на голови ситуации. Грешки и нарушения пък накъсваха често играта. В самия край на първата част Хари Магуайър получи контузия. Той бе заменен на почивката от Де Лихт. За началото на второто полувреме се появи и Линдельоф на мястото на Мазрауи.

Манчестър Юнайтед започна добре втората част и стигна до ситуация за откриване на резултата. Рашфорд навлезе отляво и отправи хубав удар, но той бе посрещнат от блестящо спасяване на Мартинес. Колегата му Андре Онана също се изяви. В 56-ата минута той отрази удар на Тилеманс. Последва изстрел на Уоткинс от трудна позиция. Вила вече играеше по-активно след колебливото начало на второто полувреме.

Маркъс Рашфорд получи жълт картон за нарушение срещу Кеш, а секунди по-късно събори Бейли. За негово щастие решението на съдията бе да не му вади нов картон. След час игра Емери пусна в игра Джон Дюран, който има четири гола във Висшата лига от началото на сезона, въпреки че винаги влиза като резерва. Той замени Бейли и се включи в нападението до Оли Уоткинс. Тен Хаг също направи промени в атаката. Той извади Рашфорд и Хойлунд и пусна Зиркзее и Антони, който записа първи минути в първенството за този сезон.

В 68-ата минута Бруно Фернандеш удари горната греда след великолепно изпълнение на фал. По-късно Антони отправи точен удар, но реално не затрудни особено Мартинес, тъй като топката не се движеше достатъчно бързо. Астън Вила стигна до най-добрата си възможност в мача чак в добавеното време. Тогава Филоджин се озова на прекрасна позиция в наказателното поле, но ударът му бе отклонен от Далот.

До края на срещата двата тима така и не успяха да си отбележат гол и завършиха при равенство.

След равенството Астън Вила събира 14 точки и е 5-и в таблицата, докато Юнайтед е с 8 и заема незавидното 14-о място във временното класиране, като се очаква във вторник да има среща на върха в Лондон, на която да бъде решено бъдещето на треньора Тен Хаг.

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен