3. Юнайтед показа характер срещу ЦСКА в истински спектакъл – 3:3

Юнайтед показа характер срещу ЦСКА в истински спектакъл – 3:3

Без Бербатов "червените дяволи" се класираха за осминафиналите след случаен гол в края

Отборите на Манчестър Юнайтед и ЦСКА (Москва) сътвориха истински футболен спектакъл, завършвайки наравно 3:3. Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд” и бе от програмата на група „Б” на Шампионската лига. Домакините показаха истински характер, успявайки да се доберат до равенството, след като до 84-ата минута губеха с 1:3, а гостите завършиха двубоя с 10 души, тъй като Семберас получи втори жълт картон в 94-ата минута.

За „червените дяволи” не игра капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който се оплака от болки в коляното на десния крак.

Срещата започна с по един неточен удар от страна и на двата тима, а в 10-ата минута Оуен можеше да изведе своите напред, след като получи около точката на дузпата от Валенсия, но шутът му бе много нескопосан и не затрудни стража на гостите. 4 минути по-късно Флетчър стреля от границата на наказателното поле на „армейците”, но кълбото премина много близо до дясната греда на Акинфеев. В 23-ата минута отново „червените дяволи” можеха да излязат напред, след като Валенсия подаде за Македа в полето на гостите, италианецът се измъкна прекрасно от двама бранители, пробва изстрел по земя с десния крак, но топката почти облиза десния страничен стълб на Акинфеев.

Така дойде 26-ата минута, когато ЦСКА изненадващо откри резултата. Тогава Несид свали с гърди за Дзагоев, който напредна през центъра, навлезе в наказателното поле на домакините и от много малък ъгъл с левия крак простреля със сила Ван дер Сар.

След получения гол английският шампион се опита да реагира и в 30-ата минута съумя да изравни статуквото, след като Валенсия центрира отдясно в наказателното поле на руснаците, Нани отклони с крак за Оуен, а англичанинът бе безпощаден отблизо – 1:1.

Само 60 секунди по-късно обаче „армейците” попариха за втори път ентусиазма на „Олд Трафорд”, вкарвайки второ попадение. След хубава многоходова акция Несид изведе Красич очи в очи с Ван дер Сар и сърбинът простреля стража на домакините с хубав изстрел с десния крак.

До края на първата част „червените дяволи” наложиха тотален натиск над своя съперник, но Акинфеев са справи блестящо с шутове на Македа и Скоулс. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за ЦСКА.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за домакините. В 47-ата минута Василий Березутски успя да вкара трети гол за ЦСКА, след като засече с глава центриране от фаул и прати кълбото под плонжа на холандския страж на Юнайтед – 3:1.

След като получиха трети гол в мрежата си шампионите на Англия и Света се опитаха да вдигнат оборотите, но техният съперник бе добре групиран в отбрана и изчакваше своите шансове на контраатака. В 79-ата минута „червените дяволи” имаха невероятна възможност да намалят резултата, след като Оуен засече с глава една топка и принуди Акинфеев да се намесва, кълбото обаче отиде в Рууни, който трябваше да вкара, но шутът му бе париран с крак от руския страж.

Така дойде 84-ата минута, когато домакините все пак съумяха да върнат единия си гол пасив. Тогава Невил центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където нисичкият Пол Скоулс засече кълбото с глава и записа името си сред голмайсторите.

Както много често се случва на стадион „Олд Трафорд” зрителите имаха време да се насладят на драмата докрай. В 91-ата минута Валенсия опита удар извън границите на наказателното поле на „армейците”, топката се отклони в Шенников и влетя в мрежата на Акинфеев за трети път.

След този хикс домакините от „Олд Трафорд” са водачи в класирането с актив от 10 точки. Гостите от ЦСКА пък са 3-и с 4 точки, на 3 зад втория Волфсбург.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар; Невил, Браун, Еванс, Фабио (Евра 58’); Валенсия, Скоулс, Флетчър, Нани (Рууни 57’); Македа (Обертан 82’), Оуен

ЦСКА (Москва): Акинфеев; Шенников, Игнашевич, В. Березутски, А. Березутски; Мамаев (Рахимич 70’), Алдонин, Семберас, Красич; Дзагоев (Карвальо 72’), Несид (Пилиев 85’)

Жълти картони: Несид, Алдонин, Семберас, Карвальо (ЦСКА); Флетчър, Македа, Обертан (Манчестър Юнайтед)

1 Спасявания 10

ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа