3. ОБЗОР: Интер на върха в Италия след класика (ВИДЕО)

ОБЗОР: Интер на върха в Италия след класика (ВИДЕО)

Петко Христов влезе от пейката, Сасуоло би Лече

Отборът на Интер оглави временното класиране в италианската Серия „А“, след като спечели с 3:0 домакинството си на Специя от втория кръг.

„Нерадзурите“ записаха втори последователен успех, а първи минути за гостите през сезона в Калчото записа българският национал Петко Христов.

Той влезе от пейката в 67-ата минута при резултат 2:0, след като в 35-ата Интер откри с гол на Лисандро Мартинес и асистенция на завърналият се Ромелу Лукаку.

В 52-ата пък Хакан Чалханоглу удвои аванса на домакините, докато в 82-рата появилият се 6 по-рано на терена Хоакин Кореа оформи класиката и крайното 3:0.

След него Интер има пълен актив от 6 точки, докато Специя остана с 3 в своя актив.

Толкова вече има и Сасуоло, който надви с минималното 1:0 гостуващия Лече, а друга среща, играна днес, между Удинезе и Салернитана, завърши без голове – 0:0.

Домакините от Удине играха с човек по-малко цяло второ полувреме след червен картон на Неуен Перес и след почивката Салернитана държеше инициативата, но така и не успя да стигне до попадение.