3. Извънземен Рая спаси точката за Арсенал срещу Аталанта (ВИДЕО)

Извънземен Рая спаси точката за Арсенал срещу Аталанта (ВИДЕО)

Бергамаските изпуснаха дузпа малко след почивката при 0:0 в ШЛ

Аталанта и Арсенал завършиха наравно 0:0 в първия си мач от Шампионската лига този сезон. Домакините от Бергамо трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа, след като имаха дузпа малко след почивката, но Рая направи невероятно двойно спасяване, с което спаси точката за "топчиите".

Първата ситуация, при която стражът на Аталанта трябваше да се намесва, дойде в 13-ата минута. Букайо Сака изпълни пряк свободен удар. Неговият изстрел по земя бе коварен и във вратарския ъгъл, но Карнезеки успя да се намеси.

Пет минути по-късно се откри добър шанс пред Габриел Мартинели. Бразилецът обаче прати удара си високо над вратата.

В 30-ата минута Матео Ретеги гардира добре топката и я заложи на пътя на Шарл де Кетеларе, който стреля неточно.

В 51-ата минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Томас Партей срещу Едерсон. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но решението на Клеман Тюрпен бе потвърдено. Зад топката застана Матео Ретеги. Неговият удар обаче бе спасен от Давид Рая. Топката се върна при нападателя и той бе длъжен да отбележи при добавката, но Рая отново показа невероятен рефлекс, за да запази паритета.

16 минути след това резервата Хуан Куадрадо си освободи пространство и стреля от границата на пеналтерията. Опитът му премина малко над напречната греда.

В 74-ата минута от сходна позиция колумбиецът отново пробва късмета си, като пак не бе точен. Секунди след това Рахийм Стърлинг изведе Мартинели на отлична позиция. Крилото не насочи добре топката и не намери очертанията на вратата с изстрела си.