2. Други спортове
  3. Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Българските медалисти от Олимпийските игри в Лондон бяха посрещнати на родна земя с бурни аплодисменти, с много цветя и от момичета, облечени в народни носии, с хляб сол и мед, предаде репортер на Novsport.com от летище София. Станка Златева, която спечели сребърен медал, и Тервел Пулев, който се окичи с бронзовото отличие, бяха най-аплодираните наши състезатели. Плувецът Петър Стойчев, който завърши на 9-то място на 10-километровата дистанция в открити води, също не бе подминат от родните порещачи. Всички те гушнаха малки дечица, което е символ на бъдещето на България. На столичния аеропорт имаше хора, загърнати в национални флагове а чакалнята беше препълнена, което направи гледката мила и трогателна, въпреки 63-ото ни място по медали в крайното подреждане.

Всички родни олимпийци бяха удостоени с почетни плакети от Министерството на спорта, подписани лично от Свилен Нейков.

В София се завърнаха президентът на републиката Росен Плевнелиев, спортният министър Свилен Нейков, президентът на БОК Стефка Костадинова, и спортистите: Тервел Пулев, Станка Златева, Леонид Базан, Анатолий Гуйдя, Кирил Терзиев, Радослав Великов, Петър Стойчев.

По-късно същия ден от Лондон с полет за България пътуват всички от художествената гимнастика – индивидуално и ансамбъл. Те се очакват да бъдат на аерогара София около 22.10 часа.

На 14 август 2012 г., вторник, в София се прибират всички от българския националния отбор по волейбол – играчи, треньори и останалите от щаба. Те се очаква да пристигнат на аерогара София около 13.30 часа.
ИЗЯВЛЕНИЯ ОТ ПРИСТИГАНЕТО НА ОЛИМПИЙЦИТЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ТУК

България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)