3. Торнадо се справи с Гази Университечи - 4:1

Торнадо се справи с Гази Университечи - 4:1

Шампионът на Молдова Торнад (Кишинев) победи съперника си Гази Университечи с 4:1 в първия мач от група „А” на предварителния кръг на турнира за Купата на УЕФА, който се провежда във Варна, а Novsport.com e официален партньор на надпреварата. През първото полувреме първенецът на Турция доминираше на терена и успяваше да пресира молдовския тим.

След почивката играчите от Торнадо излязоха по-мотивирани и започнаха да атакуват. Първият гол падна в началото на втората част, а резултатът в 24-ата минута откри молдовецът Владимир Джапалау. Три минути по-късно съотборникът му Дорин Кокебан удвои. Сумер Алвурду от Гази Университечи намали на 2:1, но до края на мача молдовският тим отбеляза още два гола – чрез Ян Яковенко и отново Дорин Кокебан.

„Това бе първият ни международен мач. Много сме доволни от резултата. Момчетата се представиха по-добре през второто полувреме. Тогава те показаха по-добра игра и закономерно се стигна до този резултат. Пресата на Гази Университечи не ни повлия. Постоянно се случват такива неща във футзала – някой от отборите да поеме контрола в даден момент. Играе се много динамично, като напада ту единият, ту другият тим“, коментираха след мача от лагера на Торнадо (Кишинев).

Тъй като това е дебют за Гази Университечи, за отборът най-важно е било участието на турнира.

„Искахме да победим и се постарахме да го направим. Направихме всичко възможно, за да стигнем до положителен резултат, но силите ни стигнаха до тук. Торнадо е много силен отбор, а ние тепърва започваме да развиваме този вид спорт в Турция. Молдовците са се специализирали във футзала, докато ние играем на голям терен и още не можем да свикнем с размерите в залата, с топката и с настилката. Освен това при нас започнаха лагерите за големия футбол и сме изморени“, обясниха от турския шампион.

Торнадо - Гази Университечи 4:1
1:0 Владимир Джапалау
2:0 Дорин Кокебан
2:1 Сумер Алвурду
3:1 Ян Яковенко
4:1 Дорин Кокебан

Торнадо: 1 Руслан Истрати, 8 Дорин Кокебан, 9 Ян Яковенко, 11 Валериу Байеску, 15 Ярослав Суботин, 12 Алексей Капсамун, 3 Юрий Гайев, 4 Дмитрий Турку, 10 Виталий Ротару, 14 Денис Койкев, 17 Иван Караман, 18 Владимир Джапалау

Гази Университечи: 1 Махмут Акбаш, 2 Ахмет Алтънташ, 4 Беркай Йозюрек, 7 Сумер Алвурду, 10 Онур Атик, 12 Юсуф Ярдимчи, 3 Мустафа Юаник, 6 Адем Балабан, 8 Ахмет Барут, 9 Ерташ Каяоглу, 11 Ерсин Гюндогду, 14 Емрах Халим Дейимли

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната