2. Други спортове
  3. Станка Златева на финал във Варшава

Станка Златева на финал във Варшава

След три категорични победи Станка Златева стигна финала при 72-килограмовите на турнира по свободна борба в полската столица Варшава.

Още на старта трикратната световна и четирикратна европейска шампионка тушира канадката Лич Калахан, а после надви и рускинята Гюзел Манюрова.

В полуфиналите Златева срази и завърналата се на тепиха петкратна №1 в света Киоко Хамагучи (Япония), съобщиха от БФБорба.

На финала по-късно в четвъртък олимпийската вицешампионка ще спори с рускинята Екатерина Букина, която преди това се справи със сънародничката си Алена Стародубцева.

При мъжете бронзовият медалист от олимпийските игри Радослав Великов (55 кг) загуби в четвъртфиналите от Виктор Лебедев (Русия), но продължава в репешажите за бронза.

Приятна изненада поднесе Николай Куртев, който на старта при 66-килограмовите срази бронзовия медалист от олимпиадата Отар Тушишвили (Грузия), а след това тушира и арменеца Артур Аракелян. В четвъртфиналите обаче националът бе спрян от олимпийския шампион Рамазан Сахин (Турция), но също продължава в репешажите.

В същата категория Димитър Георгиев загуби в първия кръг от олимпийския шампион Сахин. Турчинът обаче стигна финала и даде шанс на нашия борец да спори в репешажите.

При 96-килограмовите Николай Щерев отстъпи пред иранеца Саид Абрахами, който обаче го изведе в репешажите.

От надпреварата отпаднаха Георги Средков (96 кг) и Елина Васева (63 кг).

В петък продължава надпреварата в останалите категории, като на тепиха ще излезе и бронзовия медалист от олимпиадата Пекин 2008 Кирил Терзиев (74 кг).

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната