3. Петър Панайотов със сребро от Балканиадата

Петър Панайотов със сребро от Балканиадата

С още една вицешампионска титла се завърнаха снощи най-добрите български колоездачи от балканското първенство по колоездене на шосе за юноши и мъже, което завърши в Турция. Сребърен медал за страната ни донесе състезаващият се за КК Несебър национал Петър Панайотов в общия старт на мъжкия елит. Българинът остана втори по 155-километровото трасе от турския град Текердаг, на близо 5 минути след световния шампион на шосе от миналата година Иван Стевич (Сърбия).

Мощният сърбин, който през миналия сезон караше за професионален континентален тим от САЩ, постигна отлично време от 3.49:51 часа и заслужено се окичи със златния медал. За Петър Панайотов остана вицешампионската титла, извоювана с време от 3.55:05. Трети се класира друг сърбин -Драган Спасич, спрял хронометрите на 3:57:11 часа.

В общия старт тръгнаха общо 39 бегачи по атрактивен затворен маршрут Ц 4 обиколки, по 37,5 километра всяка от тях. В последната обиколка на пробега се откъснаха петима бегачи, двама от които бяха българите Петър Панайотов и Владимир Коев-Пиранята, двамата сърби и албанец. Никой обаче не успя да удържи на бясното темпо на каране на Иван Стевич, който финишира с над 5 минути аванс пред Петър Панайотов. Шампионът в "часовника" от първия състезателен ден - българинът Владимир Коев, остана пети. След него се нареди младежкият национал от "Цар Симеон 1898" Борислав Иванов.

Така равносметката от тази велобалканиада е обнадеждаваща - две балкански шампионски титли, две вицешампионски и един бронзов медал. Двата златни медала за България донесоха Владимир Коев в дисциплината индивидуално бягане по часовник на 25 километра при мъже-елит и младата ни надежда Йовчо Йовчев от Хемус (Троян) в общия старт при юношите, старша възраст на 109 км. Йовчев спечели сребро и в индивидуалното бягане по часовник за юноши старша възраст, на 18 км. Нашият остана на 24 секунди след победителя Золтан Шипош от Румъния. В мъжкия елит 41-годишният ветеран Павел Шуманов също грабна сребърен медал и вицешампионска титла в индивидуалното бягане по часовник на 25 км. При юношите младша възраст Борис Добрев, завърши 9-ти в общия старт на 70 км в Текердаг. Той финишира 11 секунди след победителя Армет Йоркен от Турция. Стоян Андонов от КК Бургас пък извоюва бронзов медал в индивидуалното бягане по часовник при младшата възраст на 12 километра.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната