3. Отново Марк Кавендиш неудържим в спринта

Отново Марк Кавендиш неудържим в спринта

Спринтьорът на ЕйчТиСи Колумбия спечели втора поредна етапна победа в Обиколката на Франция

Спринтьорът на ЕйчТиСи Колумбия Марк Кавендиш спечели втора поредна етапна победа в Обиколката на Франция, изминавайки 227 км от Монтаржи до Гоньон за 5:37,42 часа

Тайлър Ферър от Гармин е втори, а Алесандро Петаки от Лампре завърши трети във финалния спринт.

Днешният етап, който е и най-дълъг на тазгодишния Тур, бе определян от специалистите, като удобен за тези състезатели, които са опитни "бегълци".

Късмета си опитаха Себастиан Ланг (Омега Лото), Матио Перже (Кес Д'Епарн) и Рубен Перес (Юскател), чиято преднина в средата на дистанцията беше над шест минути, а пелотонът не даваше никакви признаци за притеснение от този факт.

25 километра преди финала се получи първото по-интересно раздвижване. Дмитри Шампион от АржТуАр напусна основната група и се присъедини към бегълците в опит да спре намаляващата им преднина.Там се появи и Антони Шартьо от Биюг.

Въпреки това обаче всички бяха "прибрани" точно десет километра преди края на етапа.

Краят беше впечатляващо тактическо надхтряне на спринтьорските отбори. За място в челото се бориха ЕйчТиСиЛампреГармин и дори СкайМарк Рейншоу обаче пак изведе великолепно Кавендиш, който не допусна изненада, печелейки втория си успех тази година и общо 12 в три участия в Тур дьо Франс.

В генералното класиране не настъпиха промени. Лидер е Фабиан Канчелара от Саксобанкс време 28:37,30 часа, следван на 20 секунди от Геронт Томас от Скай и Кадел Евънс отБиЕмСи.

Утре е седмия етап, 165,5 км от Турнус до Статион де Русе.

Източник: Нетинфо

България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)