3. Непълнолетните ни сумисти грабнаха 4 бронза

Непълнолетните ни сумисти грабнаха 4 бронза

Четири бронзови медала грабнаха непълнолетните ни сумисти в първата половина на втория състезателен ден на Европейското първенство. При до 18-годишните Елена Григорова, Марине Никогосян, Надя Жейнова и Валентин Колев заеха третите места в своите категории. И така до сега България е с актив от 5 отличия – една титла и четири бронза.

Първа на дохиото до 60-килограмовите излезе Елена Григорова, която се наложи над украинка, падна от полякиня и по-късно в схватка за бронза би рускинята Анна Йернакова, а златото отиде при естонката Кикас.

В категория до 65 кг. малкият финал бе изцяло български. От едната страна на схемата Марине Никогосян загуби първата си среща от украинка, която бе с едно предупреждение, на репешажа би друга представителка на Украйна. В другия поток познатата и от джудото Габриела Василева започна с трудна, продължителна и победна схватка над рускинята Анастасия Бурова, но на полуфинала загуби от полякинята Ягога Йочаниак, която после стана шампионка. Така за бронза се сбориха Марине и Габриела. Двете дори трябваше два пъти да застават една срещу друга, защото при първата схватка съдиите не можаха да излъчат победител, а при преиграването Марине надделя над Габи.

Сред това дойде ред за трето ни бронзово отличие, което бе извоювано от Надя Жейнова при над 79-килограмовите момичета до 18 години. Българката загуби първата си схватка, но нейната съперничка бе шампионката при жените от Световните игри в Тайван преди месец Еп Майе (Естония). Надя се представи силно и имаше своите шансове. На репешаж повали полякинята Нина Ялковяк и в спор за третото място излезе и изхвърли от дохиото унгарката Моника Фекете.

При момчетата ненавършили 18 години Валентин Колев също стигна до почетната стълбичка след успех над сумист от Украйна, загуба от Руснак и бронзова победа над унгареца Даниел Бодоркос.

В тази възрастова група шанс нямаха Константин Симеонов в кат.80кг. и Мирослав Герджиков при + 100кг. Първо Симеонов победи украинеца Юри Тимашков, падна от якия руснак Батир Алтев, който стана и европейски шампион, но на репешаж загуби от естонеца Куке. Герджиков стартира първото си участие на Европейско първенство с много тежка схватка с мощен украинец, който разкървави носа на българина. Миро след това би унгарец, но след това бе повален от поляка Бартони.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната