3. Любомир Димитров стигна финала

Любомир Димитров стигна финала

Станислав Кънев ще се бори за бронза

Любомир Димитров стигна финала при тежките до 120 кг на европейското по класическа борба за юноши в Самоков.
В полуфиналите еврошампионът за кадети от 2008 г. надделя над Кирил Хришчанка (Беларус) - 2:0 части (1:0, 2:0).
Негов съперник за златото по-късно днес ще е руснакът Давид Оганешвян.

Преди това Димитров записа три победи - над сърбина Неманя Павлович с 2:0 (1:0, 1:0), над хърватина Марко Косевич също с 2:0 (1:0, 1:0) и арменеца Вечик Вегизарян - 2:0 (1:0, 2:0).

В кат. до 84 кг Станислав Кънев стигна до мач за бронза.  В репешажите той надделя над Мартуза Тагиев (Азербайджан) с 2:0 части (2:0, 3:0), а негов съперник за отличието ще е французинът Сирил Вескан.

До момента борците ни имат три бронзови медала - на Крум Чучуров в свободния стил, Джанан Ахмед при девойките и на Николай Вичев в класическия стил.

Финалите започват в 18,30 часа, информира сайтът на БФБорба.

България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)