3. Луис Остуйзен взе The Open

Луис Остуйзен взе The Open

Един от най-силните турнири по голф - British Open Championship, издание 2010, вече е история.

Победителят в третия „Мейджър” за годината е ясен – представителят на ЮАР Луис Остуйзен. Изненадата е факт. Остуйзен обаче показа най-добра игра през всичките дни на игрището в Сейнт Андрюс и заслужено грабна трофея.

Разликата между победителя и втория в крайното класиране Лий Уестууд (Великобритания) е умопомрачителна – 7 удара.

27-годишният Остуйзен се записа със златни букви в историята на надпреварата, позната под името The Open, с общо 16 удара под пара (272), докато приключи на ниво -9. Третото място в крайното подреждане си поделиха Рори Макилрой (Северна Ирландия), Хенрик Стенсон (Швеция) и Пол Кейси (Великобритания) – с резултати от по (280) на ниво -8.

Световният номер 1 Тайгър Уудс, който има три титли от турнира, завърши на 23-о място с общо 3 удара под пара (285). Шампионът от „Мастърс-а” в Огъста Фил Микелсън изигра много слаб турнир и остана едва 48-и.

България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)