3. Колоездене: „Цар Симеон” се върна с 5 медала от Разград

Колоездене: „Цар Симеон” се върна с 5 медала от Разград

С 5 медала – два сребърни и 3 бронзови, се завърнаха бегачите на пловдивския колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” от държавното лично-отборно първенство на България на писта в Разград. Пистовият шампионат бе за юноши старша възраст и за мъже.

С 5 медала – два сребърни и 3 бронзови, се завърнаха бегачите на пловдивския колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” от държавното лично-отборно първенство на България на писта в Разград.  Пистовият шампионат бе за юноши старша възраст и за мъже.

”Царският тим” спечели вицешампионската титла на страната в крайното комплексно отборно класиране в надпреварата при юношите старша възраст, като отстъпи златните медали единствено на КК „Бургас”. Заслуги за този успех имат всички млади колоездачи на „Цар Симеон 1898” - Пано Уйлямс Гоги, Димитър Бадалски, Атанас Гочев, Цветелин Кюркчиев, Петър Бояджиев, Руси Аргиров, Николай Бояджиев, Илхан Мехмедов и Валентин Стоенчев.

Пловдивският юношески тим грабна още бронзов медал в италианското преследване и вицешампионска титла в отборното преследване на 4000 метра.

В шампионата при мъжете „Цар Симеон 1898” в състав Пламен Димов, Димитър Бадалски и Светослав Недев извоюва бронзов медал в италианското преследване. В  крайното отборно комплексно класиране пловдивският тим спечели бронзовите медали след отборите на „Хемус” /Троян/ и КК „Бургас”.

Надпреварата в Разград бе с продължителност от 4 състезателни състезателни дни. Главен организатор и домакин на проявата е местният колоездачен клуб "Спринт" и Българският колоездачен съюз.

Държавното пистово първенство излъчи шампионски титли в общо 7 дисциплини - бързина чрез отстраняване, 4000 метра отборно преследване, 4000 метра индивидуално преследване, 1 километър от място, италианско преследване на 3 обиколки, 60 метра скрач и издръжливост по точки на 120 обиколки. Всяка една обиколка на пистата бе с дължина 250 метра.

Преди старта на държавното лично-отборно пистово първенство, в Разград се проведе и критериум по улиците на града за купа „Васил Димов”. По 53-километровото трасе блеснаха с изявите си двама млади колоездачи на „Цар Симеон 1898”. Това са Цветелин Кюркчиев, който стана победител в този пробег при юношите старша възраст, а второто място остана за съотборника му - Атанас Гочев.

При критериума при мъжете асът на „Цар Симеон 1898” Пламен Димов не успя да намери място в тройката и завърши пети. Първи стана участникът на олимпиадата в Пекин - Даниел Петров, който от новия сезон бяга за „Хемус” /Троян/.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната