3. Колоездач на „Цар Симеон” - втори на „Купа Белград”, изпреварва го световен шампион

Сръбският колоездач на "Цар Симеон 1898" Драган Спасич спечели второ място в крайното класиране на международния велотур за „Купа Белград”. 27-годишният бегач обаче този път не караше за пловдивския тим, защото бе повикан в състава на мъжкия национален отбор на Сърбия. Спасич бе изпреварен единствено от съотборника си в сръбската „репрезентация” Иван Стевич - световен шампион на шосе от миналата година.

От „царския тим” с най-добро представяне – 6-то място в генералното класиране е младежкият национал Борислав Иванов, а капитанът Пламен Димов остана 8-ми.

Димов спечели едно от височинните изкачвания на „Козница”, но изпусна за малко премията за катерачи в подножието на местния връх „Авала”.

В Белград дебют за „Цар Симеон 1898” направи юношеският национал на Сърбия - Йован Райкович. 19-годишният бегач смени в състава Драган Спасич. Младокът дойде от елитния "Железничар"(Ниш), където доскоро бе водещ състезател. Райкович не само смени в Белград Спасич, но и финишира с основната група заедно с Игор Пайович, Горан Шмелцерович и Александър Дукич. Младият сърбин се опита да компенсира и отсъствието на нашия Светослав Недев, който не замина с отбора заради изпити в спортния факултет на Пловдивския Университет „Паисий Хлиендарски”.

Тазгодишният тур за "Купа Белград" беше включен в местната верига "Делта Тур" и бе валиден за класацията в Сръбската колоездачна лига. Той носеше точки за европейската ранглиста при мъжете. Заради това в състезанието ще се пуснат освен българи и сърби, и водещи бегачи от Хърватска, Италия, Австрия, Сърбия, Унгария и др.

"Купа Белград" включваше атрактивен критериум улиците на сръбската столица с дължина на трасето около 120 километра. В пробега имаше и три леки изкачвания, едното от които е с премии за активност. Другото изкачване пък е на връх „Авала” със специална премия за катерачи.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната