3. Кавендиш взе трета победа в масов спринт до долината на Рона

Кавендиш взе трета победа в масов спринт до долината на Рона

Изключиха колоездач от Тур-а за удар с глава

Марк Кавендиш взе третата си етапна победа в тазгодишното издание на Тур Дьо Франс. Спринтьорът на HTC – Columbia се оказа най-бърз в масов спринт в края на 184,5-километровия пробег от Систерон до градчето Бург льо Валанс, разположено в долината на река Рона.

Кавендиш надделя в последните метри срещу съперници като временния лидер в спринтьорската класация Алесандро Петаки (Лампре) и Тайлър Фарар от състава на Гармин. С днешния успех Кавендиш натрупа актив от 13 етапни победи на Тур Дьо Франс, с които изпревари своя ментор Ерик Цабел, който има един успех по-малко.

Финалът на днешния етап бе до известна степен помрачен от изключването на Марк Реншоу, който нанесе удар с глава срещу колоездача на Гармин Джулиън Дийн в последните километри на пробега.

Борещите се за първото място в генералното класиране Анди Шлек (Саксо Банк) и Алберто Контадор (Астана) финишираха в пашкула на основната група от около 100 състезателя, която засипа финалната линия непосредствено след победителя.

Петаки продължава да носи зелената фланелка за най-добър спринтьор с четири точки преднина пред Тур Хушовд. Кавендиш, който оглавява класацията за най-добър млад състезател е четвърти при спринтьорите.

Първото място във временното генерално подреждане държи Анди Шлек с време 53:43:26 часа и 41 секунди преднина над Алберто Контадор. Трети с 2:45 минути изоставане е испанецът Самуел Гонсалес.

България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)