3. Калоян Махлянов завърши Големия летен турнир в Нагоя с победа

Калоян Махлянов завърши Големия летен турнир в Нагоя с победа

Котоошу обаче не извади късмет, разчитайки на загуба на йокозуна Хакухо в най-очаквания двубой за последния 15-и ден срещу другият велик шампион Асашорю.

Махлянов завърши участието си на т.нар. „Натсу Башо” в Нагоя с актив от 13 победи и 2 загуби. 203-сантиметровият гигант записа 342-а победа в кариерата си след успешно прилагане на хватката „йорикири” срещу талантливия монголец Харумафуджи, заемащ третият по престиж ранг секиваке.

Битката на шампионите спечели Хакухо, който завърши 15-те турнири двубоя с една загуба – в ретроспекция най-голямата изненада на състезанието дойде по време на 11-я ден срещу Котомитсуки.

Хакухо прибави 11-а титла от топдивизията „Макуучи” към и без това впечатляващата си визитка. Дебютиралият през март 2001 г. в професионалното сумо 24 годишен „рикиши” се изкачва през йерархията на древния спорт с изключително бързи темпове. Малко повече от шест години са му нужни за да се изкачи на върха на „банзуке” (класиране с всички активни професионални борци), като този месец преди две години става йокозуна.

Котоошу прави професионалния си дебют през ноември 2002 г., а две години по-късно в рамките на три турнира печели промоция за „макуучи” дивизията. От новогодишния турнир в Токио през 2006 г. е с ранг озеки на една крачка от свещената титла йокозуна. За да осъществи това, което никой европеец не е постигал преди него Котоошу ще трябва да спечели два поредни турнира и да мине успешно през оценъчната процедура на администрацията на сумото в Япония – т.нар. „Киокай”.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната