3. Гръцки състезатели начело в Балканския шампионат по обездка

Гръцки състезатели начело в Балканския шампионат по обездка

Гръцката ездачка Кели Склавоноу с кон Династи спечели квалификациите за индивидуалния приз при юношите в Балканския шампионат по обездка в Пловдив

Гръцката ездачка Кели Склавоноу с кон Династи спечели квалификациите за индивидуалния приз при юношите в Балканския шампионат по обездка в Пловдив. Състезателката спечели с резултат 254,60 точки. С 4,6 точки по-малко – 250, на второ място се класира отново представителка на гръцкия отбор - Юлия Коудонис с кон Донергрол. Двете си размениха местата от вчерашното класиране където първа завърши Коудонис, следвана от Склавоноу с разлика от 5,8 точки. Трета в днешните квалификации отново е Зейнеб Юлгезен от Турция с кон Ланселот и 244,40 точки. Българката Одри Кекс с кон Фиорд де Сиси зае шестото място с резултат от 238 точки.

На първо място при мъжете в квалификациите за индивидуалния приз е Сорин Александреску от Румъния с кон Сикер и 254,20 точки. Втори е вчерашният индивидуален победител Ферхат Яваш от Турция с кон Клокуърк и резултат 252 точки. На трето място е Чара Поули от Гърция с кон Ванданго 14 и 239 точки.

В завършилото късно снощи състезание при децата до 14 г. на първо място е гръцката състезателка Амарилис –Айкатерини Гуландри с кон Ред даймънд 4. Второто място е отново за Гърция в лицето на Мария-Ана Баздра с кон Гело Нотурно. Трети е Ротем Ибрахимзаде с кон Хайлайт 46 от Турция. От българските участници с най-добро класиране е Александър Красимиров с кон Астория - 10-о място, следван от брат си Емил Красимиров с кон Самурай, който е на 11 място.

Утре, неделя, 23 август, с особен интерес от страна на зрителите се очаква свободната програма на състезателите – езда в съпровод с музика, след която ще бъдат определени и крайните победители.

Важен ден за българските гимнастически споррове

В Доха по време на конгресъа на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната