3. Голф: Иван Тарасиев стана носител на купата в дивизия "А"

Голф: Иван Тарасиев стана носител на купата в дивизия "А"

На 18 и 19 юли членовете на Света София Голф Клуб и СПА се съревноваваха за първия приз на клуба. През двата изминали почивни дни, общо 42 мата участници в Клубния Шампионат на Света София Голф Клуб и СПА изиграха 36 дупки в оспорвана надпревара помежду си.

Победител и носител на купата на голф клуба в Дивизия "А" е Иван Трасиев с грос 156. Живко Тенев остана втори със 159 грос, а трети в същата Дивизия е Емил Марков със 160 грос. Марк Екхаут, който водеше убедително в първия ден на турнира (18 юли) стана "победител нет" с резултат 142. Първото място в Дивизия "Б" спечели Любомир Минчев със 70 т., запазвайки водачеството си в нея от събота, а Николай Пенев взе трофея за второто място, следван от Иво Цеков и двамата с по 65 т.

При жените във втория ден на клубния шампионат не се получиха изненади. Седемнадесетгодишната Ана-Мария Вълканова запази преднината си от съботния ден и остана първа. Разместването бе във второто и третото място и така Анелия Калъчева бе втора, а трета - Пам Джоунс. Голфърите в "А" Дивизия са с хендикап 0-12 и играха според схемата на индивидуален строук плей.

Играчите в "Б"Дивизия пък са с хендикап 13-28, с формат сингълс стейбълфорд, а хендикапът при жените е 0-36 отново сингълс стейбълфорд. Голф Шампионатът на Св. София Голф Клуб и СПА стартира при отлично време и се проведе за първи път. Игрището до с. Равно поле е първото сертифицирано от Европейската Голф Асоциация в България с рейтинг 72,4
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната