3. Финал за Венелин Венков в Полша

Финал за Венелин Венков в Полша

Венелин Венков ще се бори на финала при 55-килограмовите на турнира по класическа борба в Катовице (Полша), последна проверка преди Световното първенство в Дания през септември.

Националът взе три победи, които го пратиха до решителния сблъсък за златото, след като спечели срещу украинеца Денис Задачин, унгареца Петер Модос и руснака Валери Боргоянов.

На финала по-късно в събота Венков ще спори с украинеца Вунгар Рагимов.

В същата категория Александър Костадинов загуби на полуфинала именно от Рагимов и ще се бори в репешажите за бронза. Двукратният световен шампион при юношите преди това надви индиеца Хари Калишан и един от най-изявените състезатели на САЩ в тази категория Спенсер Манго.

Останалите ни борци в днешния ден на турнира отпаднаха. Емил Милев (66 кг) победи Алексей Дяконов (Литва), но във втория кръг загуби от Теру Валимаки (Финландия). В кат. до 84 кг Христо Маринов отстъпи на друг финландец - Хакала Анти, а при 120-килограмовите Иван Иванов претърпя поражение от украинеца Олександър Чернецки.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната