3. Две титли за Китай на световното по бадминтон, Лин Дан стана шампион за трети път

Олимпийският шампион Лин Дан (Китай) постигна "хеттрик" от световни титли в кариерата си, след като на финала на сингъл мъже на световното първенство по бадминтон в Индия победи своя сънародник Чън Цзин с 2:0 (21:18, 21:16) гейма за 46 минути.

25-годишният Лин Дан, който бе поставен под №5 в основната схема, миналата година в Пекин взе титлата. Той е световен шампион от 2006-та и 2007-ма година.

Още две титли са гарантирани за Китай, след като на сингъл мъже и на двойки жени на финала са само представители на тази нация. Китай има финалисти и за титлата при двойки мъже.

Единствената титла, която ще вземе страна извън Азия, е на смесени двойки. На финала поставените под номер 7 датчани Томас Лайбурн и Камила Ритер победиха номер 4 Нова Видианто и Лиляна Нацир (Индонезия) с 2:0 (21:13, 21:17) гейма за 38 минути.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната